GB produkty - predstavenie
 

Dáte mi za pravdu, že väčšina z nás začne problém s motorom riešiť až vtedy, keď sa objaví. Ak začnú kolísať otáčky, motor má nepravidelný chod, zvýšená spotreba, nižší výkon alebo nebodaj vysoké emisie pri emisnej kontrole. Koľkí z nás ale myslia na prevenciu (starostlivosť) aby sme predišli drahým opravám? A pritom to nie je nič náročné, ani časovo, ani finančne. Rádi by sme Vám preto predstavil základnú sadu prípravkov od BG Products, ktoré pri pravidlenom používaní udržiavajú kondíciu motora v perfektnom a hlavne čistom stave. Priam v stave nového motora.


Karbónová usadenina na ventile
 

Karbonizácia motora? Čo to je?

Usadeniny karbónu sa tvoria takmer v každom motore, ale hlavne v tých, kde je kombinácia priameho vstrekovania, systém vracania časti spalín do sania a systém odvetrenia kľukovej skrine. Karbón je vlastne čierny hrudkovitý povrch (usadenina), ktorý vzniká neefektívnym spaľovaním a môže zanášať vstrekovače, ventily. výfukový systém, sanie, EGR ventil ako aj povrch samotného valca. Následkom môže byť zvýšené emisie, zníženie tlaku vo valcoch (nízka kompresia, znížený výkon motora), nepravidelný chod motora, vibrácie ako aj problémy s DPF filtrami.


Centrála BG v USA
 

BG-éčko = svetová jednotka

Firma BG Products (BG Care) vznikla v roku 1971 v štáte Kanvas, USA. Všeobecne výraba a distribuuje po celom svete širokú škálu špeciálnych lubrikantov, mazív, chemických aditív a čističov. Vývoj a výskum v tejto spoločnosti ju predurčuje na popredné miesta na trhu automobilovom, komerčnom ale aj heavy-duty. Postupom času získavalo BG-éčko  množstvo ocenení, uznaní a OEM schválení za všetky svoje kvalitné výrobky a služby, ktoré ponúka vo viac ako 60 krajinách sveta. V roku 1999 dokonca spustila BG Univerzitu ako platformu na vzdelávanie technikov, obchodných zástupcov, ale aj samotných zákazníkov.

BG Products = výrobky na profesionálnu údržbu automobilov, ktoré navracajú pôvodný výkon, znižujú prevádzkové náklady a predlžujú životnosť.


Sada BG produktov na dekarbonizáciu motora
 

Len 3 jednoduché kroky. Ešte váhaš?

BG vytvorila riešenie na prevenciu proti tvorbe usadenín, zníženiu emisií a navráteniu pôvodného výkonu. Na dekarbonizáciu (odstránenie usadenín) sú použité špeciálne chemicko-technické kvapaliny, ktoré regenerujú motor a znižujú prevádzkové náklady vozidla. Toto riešenie tvoria 3 základné BG produkty, ktoré by mali byť aplikované približne kažých 10 000 až 15 000 km a boli aj sú vyvíjané v spolupráci s výrobcami automobilov Volkswagen, Honda, Mitsubishi, Renault a iných. Okamžitý účinok týchto špeciálnych BG výrobkov je v:

  • odstránení problémov pri štartovaní a nepravidelnom chode motora
  • obnovení funkcie vstrekovacích trysiek
  • znižení emisií
  • zvýšení výkonu a kompresie vo valcoch
  • predĺžení životnosti katalyzátorov alebo filtrov pevných častíc (tzv DPF filtre)
  • znížení spotreby paliva
  • zmenšenie klepania motora pri voľnobehu


BG 109 EPR - preplach motora

1. BG 109 EPR - servis olejového priestoru, piestnych krúžkov a kompresie

Ľudovo nazývaný preplach motora. Prípravok BG 109 EPR jednoducho nalejete pred samotnou výmenou do starého motorového oleja a motor necháte na voľnobehu bežať 30 min. až 45 min. Následne olej vypustíte. Je to TOP produkt so 100% účinnosťou, kde jeho revolučné zloženie rýchlo odstraňuje usadeniny z olejového priestoru v motore a tým navracia kompresné tlaky. Výsledkom je citeľný nárast výkon a zníženie spotreby paliva a emisií.  


BG MOE - aditív a kondicionér do motorového oleja

2. Servis motorového oleja

Tento krok spočíva v zabránení degradácii nového motorového oleja a znižovaniu jeho viskozity počas intervalu výmeny. Jedná sa o aditívum (kondicionér) do motorového oleja, ktoré obsahuje kompletný balíček hlavných aditívnych prvkov. Jeho veľkou vlasnosťou je fantastická oxidačná (neutralizuje koróziu) a teplotná stabilita (dôležité proti tvorbe karbónových usadenín). Vytvára veľmi silný mazací film, čiže výsledkom je nižšie trenie, nižšia spotreba a predĺženie životnosti motora.

Aditívum je kompatibilné so všetkými motorovými olejmi. Ak máte motor benzínový, používa sa aditívum BG 110 MOA alebo BG 115 MOA (pre novšie motory od r.v. 2015). V prípade naftového motora je to konbdicionér BG 112 DOC.


BG čistič spaľovacieho priestora

3. Servis ventilov, vstrekovania a spaľovacieho systému

Stačí naliať do palivovej nádrže a dotankovať plnú nádrž. Tento prípravok pôsobí efektívne na ventily, valce a piestne krúžky v spaľovacom priestore, vstrekovače, katalyzátor, filter pevných častíc a to už po odjazdení prvých 500 km. Odstraňuje prevažne najhúževnatejšie usadeniny karbónu a tým udržuje celý spaľovací systém vo vynikajúcom stave. Výsledkom po vyjazdení plnej nádrže je navrátený výkon motora, citeľne nižia spotreba, nižšie emisie a pokojnejší chod motora.

Ak máte motor benzínový, používa sa prípravok BG 208 44K Fuel System Cleaner. V prípade naftového motora je to BG 244 Diesel System Cleaner alebo BG 245 Premium Diesel System Cleaner (pre najmodernejšie naftové motory).

 

Na 100 km investícia len 0.30 eura ...

Tak čo, ešte váhaš? Investícia do 3-dielnej sady BG produktov stojí na 100 km približne 0.30 eur. Naozaj minimálna suma, ktorú by si mohol / mal investovať. Prevencia je dôležitá. Hlavne pri dnešných moderných motoroch, na ktoré sú kladené veľké nároky a emisné normy. Porozmýšľaj. Pravidelnou dekarbonizáciou znižuješ aj emisie motora, takže emisná kontrola už viac nemusí byť tvojou nočnou morou.

BG produlty (aditíva, prísady, čističe, chémia, prípravky na dekarbonizáciu) nájdete aj v našej ponuke.


BG produkty - predstavenie