Honda Jazz III.

Pripravili sme jedinečné sady motorového oleja a filtrov pre najbežnejšie motorizácie modelu Honda Jazz III.. V sadách nájdete výrobcom predpísaný olej podľa mazacieho plánu a 4 základné filtre ako sú olejový, vzduchový, palivový a kabínový (peľový).

Ako často meniť olej v motore?

Bežný interval výmeny motorového oleja je predpísaný na 15 000 km (minimálne 1x za rok). Niektorí výrobcovia však dokonca v kombinácii s takzvanými longlife olejmi posunuli interval výmeny až na 30 000 km. Všetko však závisí však aj od toho, kde a akým štýlom sa s Honda Jazz III. jazdí. Ak prevažne jazdíte v meste krátke trasy, časté štartovania a rozbiehanie, odporúčame interval výmeny skracovať na 10 000 km (a menej). Nezabúdajte na to, že motorový olej plní do určitej miery aj funkciu chladenia, preto je dôležité dbať na pravidelnú výmenu oleja.

S výmenou oleja meňte aj olejový filter!

S každou výmenou oleja je potrebné meniť minimálne aj olejový filter, pretože starý a zanesený olejový filter znemožňuje mazanie motora a tým môže dôjsť k poškodeniu motora. V našich predpripravených sadách oleja a filtrov nájdete správny olejový filter pre Honda Jazz III..

Vzduchový filter minimálne s každou druhou výmenou oleja!

Pľúca motora. Nepodceňujte preto výmenu vzduchového filtra, cez ktorý motor dýcha čistý vzduch. Pokiaľ je zanesený alebo staršieho dáta, motor nedostáva potrebný prísun vzduchu, čo má za následok znížený výkon a vyššiu spotrebu paliva. Pri výmene oleja odporúčame minimálne kontrolu vzduchového filtra aj vo vašom vozidle Honda Jazz III.. Vzduchový filter nie je až taká finančná položka, preto odporúčame výmenu pri každej výmene oleja (minimálne však s každou druhou výmenou).

Palivový filter podľa odporúčania výrobcu

Hlavne moderné motory sú citlivé na kvalitu paliva. Nie je dobré teda podceniť výmenu palivového filtra. Ak ste si nie istý, aký je predpísaný interval výmeny palivového filtra pre Honda Jazz III., stačí nás kontaktovať;

Kabínový filter - čistý vzduch v interiéri

Nepríjemný pach v interiéri alebo výraznejšie zahmlievanie predného skla alebo znížený výkon vetrania / klimatizácie? V prvom rade skontrolujte kabínový (peľový) filter. V našich sadách oleja a filtrov nájdete aj kabínový filter pre Honda Jazz III. K dispozícii máte v klasickom prevedení, s aktívnym uhlím a aj antibakteriálne (ak sú v ponuke). Kabínový filter odporúčame meniť minimálne 1x ročne, vačšinou pred letnou sezónou, kedy sa najviac používa klimatizácia.

Ak si pri výbere oleja a filtrov pre Honda Jazz III. neviete poradiť, stačí nás kontaktovať. Sme tu pre Vás.